O nas

Galeria D.A.S. powstała w 2016 r. w Kielcach.

Specjalizujemy się w wysokiej klasy rzemiośle artystycznym o dużych walorach kolekcjonerskich oraz estetycznych.

Galeria posiada zróżnicowaną ofertę, w ramach której prezentuje: malarstwo, rzeźbę, ceramikę, porcelanę, szkło, srebra, platery, tkaniny oraz meble. Wyjątkowe miejsce zajmują obiekty z szeroko pojętego polskiego designu XX wieku, takie jak obiekty w stylu art deco oraz powojenne wzornictwo artystów z kręgu IWP oraz innych spółdzielni artystycznych.

Pozyskujemy do naszej oferty wyjątkowe obiekty reprezentujące sztukę różnych części świata. Szczególne miejsce zajmują przedmioty ze sztuki Chin i Japonii.

Wszystkie dzieła sztuki prezentowane w Galerii są oryginalne i zostały dla Państwa starannie wyselekcjonowane. Dokładamy najwyższych starań by nasza oferta spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów i miłośników sztuki. Staramy się by prezentowane w Galerii przedmioty były nie tylko piękne, ale również niebanalne i rzadkie. Dbamy o to by zamieszczone na stronie rzetelne, uczciwe i kompletne opisy oferowanych przedmiotów odzwierciedlały stan faktyczny obiektów.

Do każdego obiektu dołączamy Certyfikat autentyczności. Jako członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy dbamy o wysokie standardy naszej Galerii.

 

cinoa_home_004
samp_white

Właścicielem Galerii D.A.S. jest Karol Pawlik. Historyk z wykształcenia (ze specjalizacją: Ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego), ekspert w dziedzinie rzemiosła artystycznego, prywatnie pasjonat i kolekcjoner polskiej ceramiki artystycznej, polskich kilimów, rzeźby i sztuki dalekiego wschodu.

Kontynuując tradycję rodzinną, od ponad 20 lat działa na rynku sztuki.